PASLANMAZ MORG TEKNİK ŞARTNAMESİ

PASLANMAZ MORG ÜNİTESİ

 

TEKNİK ŞARTNAMESİ

1.       Ünite .... katlı olmalı her ünitenin ayrı soğutma sistemi olmalı ve birbirinden bağımsız çalışabilmelidir

2.       Soğutucu, cenazenin konulduğu ortamı en az 5 ile -5 (beş ile eksi beş) ºC arasında soğutma kapasitesine sahip olmalıdır

3.       Bir ünitenin eni 800 mm, boyu 2800 mm ve yüksekliği 600 mm ebatlarında olmalıdır.2 li 3 lü veya daha çok katlı üniteler ayrı ayrı tekli üniteler üst üste konularak monte edilmek suretiyle oluşturulmalıdır.

4.       Ünite 230 Volt 50 Hz şebeke gerilimi ile çalışmalıdır.

5.       Ünite tekerlekli olmalıdır. Tekerlekler istenildiğinde sökülüp değiştirilebilir özellikte civatalı sistemle monte edilmiş olmalıdır.

6.       ünitenin izolasyonu 40 kg/m3 yoğunlukta poliüretan olmalıdır.

7.       Ünite tekli bölümler birleştirilerek oluşturulmalıdır ve istenildiğinde ayrı ayrı kullanılmak üzere birbirinden ayrılabilmelidir. 

8.       Ünitenin her bir bölümünde yaşamsal belirtiyi algılayan hareket sensörleri olmalı ve bu sensörler yaşamsal belirti algıladığında soğutma sistemini otomatik kapatmalı aynı zamanda  sesli ve görsel uyarı ile muhtemel canlanmaları bildirmelidir.

9.       Ünite 1,5 mm çelik konstrüksiyonlu olmalı , iç ve dış kaplamaları AISI 304 CR-Ni paslanmaz çelik (inox) malzemeden üretilmeli ve iç bölüm 0,60 mm ,dış bölüm ise 1 mm kalınlığında olmalıdır 

10.    Ünitenin kapakları içerden açılabilir ve dışarıdan kilitlenebilir olmalıdır kilit ve menteşeler endüstriyel sağlam olmalıdır.Kapaklar dışarıdan kilitli olsa bile iceriden açılabilir olmalıdır.

11.    Ünite TSE  kalite belgesine sahip olmalıdır.ünitenin iklim sınıfı en az 7 (yedi) olmalıdır

12.    Kapakların üzerinde AISI  304 Cr-Ni paslanmaz metal çerçeveden isimlik ve karnelik bölümü olmalıdır. 

13.    Soğutucu 230 Volt 50 Hz şebeke elektriği ile çalışabilmelidir.

14.    Her bölümün ayrı soğutucusu olmalıdır. Soğutucu grubu ünitenin iç kısmına yerleştirilmelidir ve üfleme sistemli olmalıdır.soğutma sisteminde R134 gaz kullanılmalıdır.soğutma sisteminde kullanılacak tüm parçalar kolay temin edilebilmelidir

15.    Ünite ön yüzeyi üzerinde her bir bölüm için ayrı sıcaklığı gösteren sayısal dijital ekranlı termostat bulunmalıdır. Sıcaklık ünite üzerindeki panelden ayarlanabilmelidir.Ünitenin otomatik defrost sistemi olmalıdır.

16.    Soğutucu, kuru tip soğutmalı evaporatörlü olarak tasarlanmış olmalıdır. Evaporatörlerde oluşacak suyun tahliyesi için her bölümün ayrı drenaj sistemi olmalıdır.

17.    Sedyeler rulman ile yataklandırılmış en az 2 mm AISI 304 CR-Nİ kutu profilden imal edilmeli ve rahat çalışmalıdır.rulmanlar ve yataklar sökülebilir civata sistemi ile monte edilmiş olmalıdır ,istenildiğinde yenisi ile değiştirilebilir olmalıdır.

18.    Cenaze tavaları eni 600 mm boyu 1900 mm olmalı ve AISI 304 CR-Nİ 1,5 mm paslanmaz çelikten üretilmelidir ve 200 kg yük taşıyabilmelidir.Tavalar taşıma esnasında sağa sola kaymaları önlemek amacıyla 30 mm derinliğinde havuz şeklinde preslenmiş olmalıdır.ve ikitarafında 200 kg mukavemetli taşıma kulpu olmalıdır.

19.    Ünitenin iç kısmında aydınlatma olmalıdır ve bu aydınlatma lambaları kapı acıldığında yanmalı kapı kapandığında sönmelidir.Lambalar kolay değiştirilebilir olmalıdır.

20.    Ünite en az 2 yıl üretim hatalarına karşı tam garantili olmalıdır ve üretici firma 10 yıl süre ile yedek parça temin etme taahhüdünde bulunmalıdır. 

  
 İNOKSİS ENDÜSTRİ A.Ş. © 2021


Power By AnkaraNetwork